Home
ČEZ radí, jak uspořit elektřinu

Skupina ČEZ, největší výrobce elektřiny v ČR, v úterý 6. května zahájila v Praze informačně vzdělávací turné po 36 městech republiky, jehož tématem jsou úspory ve spotřebě elektrické energie. Program této cesty je zaměřen především na domácnosti, ČEZ však také organizuje odborné semináře na stejné téma pro firmy.

Putovní program nese název Posviťte si na úspory, aneb šetřit se dá každý den. Jeho cílem je předávání informací a námětů, jak snižovat spotřebu elektřiny v běžném provozu domácnosti. Na cestu se vydává mobilní vzorová domácnost, vybavená úspornými elektrospotřebiči a interaktivním informačním systémem a navíc obydlená vzornou „rodinkou“ představovanou profesionálními herci, kteří návštěvníky informují o spotřebě domácích přístrojů a úsporném zacházení s nimi.

„Elektřina je natolik cenné zboží, že by se s ní nemělo plýtvat. I když se o úsporách často hovoří, lidem stále chybí dostatek informací a dobrých příkladů,“ řekl při zahájení turné Alan Svoboda, ředitel divize Obchod ČEZ. „Málokdo například ví, že ročně může výměna domácích elektrospotřebičů kategorie C za elektrospotřebiče kategorie A a dodržování rad pro úsporné chování přinést běžně vybavené domácnosti úsporu více než 40 procent celkové roční spotřeby.“

Domácnost na cestách doprovází mobilní zákaznické centrum, v němž mohou návštěvníci přímo na místě uzavírat s ČEZ obchody a aktivovat nabízené služby. „Ušetrřit se dá i výběrem našich vhodných služeb,“ poznamenal Bohumil Mazač, ředitel společnosti ČEZ Prodej, a.s.

Turné v průběhu května a června navštíví 36 měst v Čechách a na Moravě. Program pro návštěvníky poběží vždy od 13 do 17 hodin, na dopoledne je připraven program pro malé děti. Ve 28 městech pořádá Skupina ČEZ v rámci turné odborný seminář na téma Vybavujeme domácnost ekonomicky, věnovaný výběru spotřebičů a jejich správnému používání. Odborným a nezávislým garantem Seminářů je Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie EkoWATT. Velkým a středně velkým firmám je určeno devět odborných seminářů, které se budou konat v Praze, Plzni, Karlových Varech, Olomouci, Valašském Meziříčí, Ostravě, Hradci Králové, Pardubicích a Ústí nad Labem. Tyto semináře jsou zaměřeny na snížení nákladů na elektřinu ve firmách.

„Podobné turné se loni setkalo s velkým ohlasem, zájem občanů o rady, jak snížit své náklady na elektřinu, předčil naše očekávání. Jsme přesvědčeni, že letos nebude o nic menší,“ řekl Ladislav Kříž, tiskový mluvčí Skupiny ČEZ.

- das -
Publikováno: 07.05.2008     Poslední aktualizace: 07.05.2008

Mám zájem o zasílání informací o nových článcích a změnách na serveru na e-mail:
Chci poslat známému odkaz na tento článek e-mailem:


Provozováno na m@gnetpro