Home
Za špatnou práci poloviční plat

Krácení platů a odměn vrcholových ředitelů je moderní. Obama – náš vzor, volič nás pomiluj, myslí si asi sociální demokrati. Břevna v oku svém však nedbají. (komentář)

Měly by se zveřejnit platy a odměny manažerů státních firem a institucí, ať všichni vidí, „kolik berou“, jak by řekl Milouš Jakeš. A hned jim ty platy zkrátit na polovinu, jak dnes prosazuje česká sociální demokracie. Protože svěřené organizace prý řídí špatně.

To přece vážně nejde, aby ředitel Českých drah bral pětkrát víc než hejtman středočeského kraje, že. Inu, možná se David Rath svého druhého platu vzdal trošku zbrkle...?

Nicméně, vzhledem k tomu, že se svým smyslem pro odpovědnost, pořádek a dodržování jízdních řádů není kvalifikován ani k tomu, aby přehodil výhybku, může být rád pan Rath a nemusí ani s jedním ubohým hejtmanským platem řediteli železnic závidět.

Ovšem mezi politiky pověřenými správou věcí veřejných není výjimkou. Tento stát je řízen velice špatně už dlouhá léta, bez ohledu na to, kteří politici jsou zrovna u vlády a kteří v opozici; střídají se pravidelně prakticky stále ti stejní. Zadlužování občanů v letech prosperity, zhoršení veřejných služeb, neřešená korupce... to zdaleka nejsou všechny prohřešky manažerů státu, ale jsou dostatečné na to, aby jim voliči snížili na polovinu platy a všechny nezdaněné příspěvky, náhrady a příplatky. A také odměny jejich poradcům, pobočníkům a zmocněncům.

- jef -
Publikováno: 30.04.2009     Poslední aktualizace: 30.04.2009

Mám zájem o zasílání informací o nových článcích a změnách na serveru na e-mail:
Chci poslat známému odkaz na tento článek e-mailem:


Provozováno na m@gnetpro