Home
Bytostav Poruba dokončil rekonstrukci azylového domu Charity Ostrava

Rekonstrukce azylového domu a noclehárny pro lidi bez přístřeší Charity Ostrava v Ostravě-Vítkovicích, kterou provedla společnost Bytostav Poruba, zlepšila technický stav objektu a umožnila zvýšit kapacitu služeb.

Rekonstrukce azylového domu a noclehárny pro lidi bez přístřeší Charity Ostrava v Ostravě-Vítkovicích, kterou provedla společnost Bytostav Poruba, zlepšila technický stav objektu a umožnila zvýšit kapacitu služeb.

Projekt, kterému požehnal biskup ostravsko-opavský František V. Lobkowicz, vznikl za finanční podpory z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

V objektu Charitního domu sv. Františka, azylového domu a noclehárny v Ostravě-Vítkovicích, který poskytuje od roku 1994 lidem v obtížené životní situaci azyl a asistenci při cestě zpět do běžného sociálního prostředí, probíhala rekonstrukce od dubna loňského roku.

„Kromě zlepšení technické úrovně a hygienických standardů se nám za finanční podpory z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko s naší spoluúčastí podařilo také zvýšit kapacitu o 8 lůžek v azylovém domě a o 6 lůžek v noclehárně" hodnotí přínos dokončeného projektu Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava.

Stavební část zajišťovala společnost Bytostav Poruba, která uspěla ve veřejném výběrovém řízení. „Soustředili jsme se především na vnitřní úpravy, na zvýšení hygienického standardu, což znamenalo rekonstrukci a rozšíření zázemí pro sprchy a WC. Kromě toho bylo ale nutné například provést injektáž příslušných nosných zdí,“ uvedl Pavel Ševčík, ředitel Bytostavu Poruba.

Na celkových předpokládaných nákladech projektu ve výši 13,1 milionu korun, které zásluhou vysoutěžené ceny za stavbu klesly na konečných 10,9 milionu, se z 92,5 procenta (10 mil. Kč) podílejí evropské fondy. Zbylou část hradila Charita Ostrava z veřejné sbírky, darů a vlastních zdrojů.

- jef -Publikováno: 24.01.2011     Poslední aktualizace: 24.01.2011

Mám zájem o zasílání informací o nových článcích a změnách na serveru na e-mail:
Chci poslat známému odkaz na tento článek e-mailem:


Provozováno na m@gnetpro