Home
Jaromír Zlý má po 17 letech novou šanci na spravedlnost

Počátkem května by měl být obnoven soudní proces s podnikatelem Jaromírem Zlým, jenž byl v roce 2008 odsouzen za úvěrové podvody. Zlý ale tvrdí, že není pachatelem, nýbrž obětí. Nyní shromáždil nové důkazy a požádal o obnovení procesu.

Jaromíru Zlému nebylo ještě ani třicet let, když jeho úspěšné podnikání s ruskými a ukrajinskými obchodními partnery vzalo nedobrý obrat. Partneři, podle verze Zlého, v okamžiku, kdy si on na další rozvoj obchodních aktivit vzal úvěry, přestali plnit kontrakty, firmu opustili a Zlému zůstaly právě jen ty dluhy, které ale nikdy nesplatil.

Před 17 lety Zlého začala vyšetřovat policie. Soudní verdikt padl v roce 2008 v neprospěch obžalovaného. Ten ale ze zdravotních důvodů pětiletý trest odnětí svobody nenastoupil, po vznesení rozsudku jej postihla mozková příhoda s trvalými následky.

Dnes je Zlému 45 let. Tvrdí, že se mu podařilo získat nové důkazy, které prokáží jeho nevinu a mohou očistit jeho jméno, a požádal o obnovu soudního procesu. Podle sdělení krajského státního zastupitelství v Ostravě je stání naplánováno na 6. května.

- jef -Publikováno: 02.05.2011     Poslední aktualizace: 02.05.2011

Mám zájem o zasílání informací o nových článcích a změnách na serveru na e-mail:
Chci poslat známému odkaz na tento článek e-mailem:


Provozováno na m@gnetpro